Bitcoin nie przegrywa z Rallying Tech Stocks & Gold; inni faktycznie doganiają BTC

Wartość transferów Bitcoin w USD znacznie wzrosła, podczas gdy nowe pieniądze pojawiły się w kryptońskiej przestrzeni z limitem rynkowym USDT sięgającym 10 miliardów dolarów, a apetyt na ryzyko rośnie. Do tej pory w 2020 roku Bitcoin wzrósł o 30%, srebro skoczyło o 28%, złoto o 23%, a ciężki technicznie Nasdaq wzrósł o 19%. S&P 500 jest ledwo zielony, podczas gdy Dow jest jeszcze -5%.

Strona główna Bitcoin News Bitcoin (BTC) Cena

Ten tydzień okazuje się być dobry dla bitcoinów, jak na razie.

We wtorek Bitcoin skoczył ponad $9,400, a dziś wspięliśmy się na $9,550. Obecnie na zielono o około 2%, BTC handluje około 9.500 dolarów z 1,3 miliarda dolarów w „prawdziwym“ obrocie.

Ten skok w cenie Bitcoin Future doprowadził do 16% wzrostu wartości otwartych kontraktów terminowych na bitcoin.

„Partia zaczęła – powiedział Spartan Black z kryptońskiego funduszu hedgingowego, The Spartan Group i oczekuje, że BTC „przekonująco przebije się przez 10,5 tys. dolarów i w mgnieniu oka osiągnie 14 tys. dolarów“.

„Mówiłem, że apetyt na ryzyko rośnie i to tylko kwestia czasu, zanim ten byk przeleje się na BTC i ETH“, powiedział.

Skok w cenie wiodącego aktywa cyfrowego ma altcoins rajd też. Dzięki Bitcoinowi, Etherum skoczył najwyżej spośród 25 najlepszych kryptokur walut.

Cena Crypto

Kolejną pozytywną rzeczą było odnotowanie w USD wartości transferów Bitcoinów, która znacząco wzrosła.

„Mediana wolumenu transferu BTC wynosi obecnie 195 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 100% od początku roku. Jedyny czas, w którym odnotowaliśmy wyższe poziomy, to okres od listopada 2017 do marca 2018 roku“ – zauważył Glassnode.

Obecnie Bitcoin jest na ważnym poziomie, ponieważ około 1,21 miliona adresów kupiło wcześniej prawie 740 tys. BTC po średniej cenie 9 518 USD, co stawia największy poziom oporu pomiędzy 9 385 USD a 9 655 USD, jak wynika z danych IntoTheBlock.

Jeśli Bitcoin przesuwa się w dół, 9.219 dolarów może działać jako silny poziom wsparcia i zapobiec jego gwałtowniejszemu spadkowi, ponieważ 3,46 miliona adresów kupiło wcześniej 1,94 miliona BTC pomiędzy 9.095 a 9.219 dolarów.

Co ciekawe, wśród tych zielonych, popularny i kontrowersyjny stabilcoin Tether uderzył w kamień milowy, przekraczając 10 miliardów dolarów limitu rynkowego. W ciągu czterech miesięcy, limit rynkowy w wysokości USDT podwoił się z 5 miliardów dolarów w marcu 2020 roku.

Pandemia pomogła Tether i innych stablecoins „emisji do rakiety jak początkowo, zajęło 38 miesięcy dla USDT wolny płaski limit rynkowy osiągnąć 1 miliard dolarów, a następnie 27 miesięcy do 5 miliardów dolarów.

Jako takie, nowe pieniądze pojawiły się w przestrzeni krypto, ale wiele z nich jest nadal „pieniądze siedzi w fiat wymiany, które nie obsługują stablecoins“, podzielił się Paolo Ardoino, CTO Tether i jego siostra firma Bitfinex, krypto wymiany.

Bitcoin dostarczył za dużo za szybko

Akcje bawią się świetnie od czasu marcowej katastrofy, którą kierowały akcje techniczne. Dziś zaczęły na czerwono po tym, jak po raz pierwszy od marca wzrosła liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.

Optymizm co do poprawy danych ekonomicznych, kolejna runda bodźców fiskalnych związanych z koronaawirusami oraz potencjalna szczepionka pomogły ciężkiej technicznie firmie Nasdaq w tym roku wzrosnąć o 19%, a firmie S&P 500 odzyskać większość strat spowodowanych wirusem – o 1,4% do chwili obecnej, podczas gdy firma Blue-chip Dow nadal utrzymuje się na poziomie około 5%.

Pośród tego srebra lśniący, niebotyczny wzrost do najwyższego poziomu od siedmiu lat, jako że rekordowo niskie stopy procentowe i spadający dolar amerykański skłaniają inwestorów do poszukiwania tradycyjnych aktywów typu safe-haven.

W tym tygodniu ceny srebra wzrosły o ponad 18%, osiągając poziom 23,24$, co oznacza wzrost o 28% w tym roku. Te zyski przewyższają wartość złota, która wzrosła do 1 875 dolarów za uncję, co oznacza spadek z 1 888 dolarów. Wzrost o 23%, szybko zbliżając się do rekordowego poziomu 1.920 dolarów za uncję.

W międzyczasie Bitcoin wzrósł tylko o 30%, ale od marcowego krachu wzrósł o 150%.

„Podczas gdy Bitcoin niekoniecznie zachowywał się jeszcze ryzykownie (cena BTC przesunęła się w tym samym kierunku co S&P 500 62% czasu w czerwcu), sentyment do Bitcoina i złota jest najbardziej skorelowany, jaki kiedykolwiek był,“ stwierdził The TIE.

Bitcoin może być powolny przez ostatnie kilka miesięcy, ale ma nadzieję, że się pozbiera, ponieważ „technologia się wyczerpuje“, napisał Charlie Morris, założyciel Bajtree.

Dzieje się tak dlatego, że od września 2018 r. aktywa cyfrowe upadły, odzyskały, a następnie ochłonęły i zarówno BTC, jak i technologia wróciły w przybliżeniu w tej samej ilości, z tą różnicą, że „Bitcoin dostarczył za dużo za szybko. Dzięki dobrym wynikom pod koniec kwietnia i na początku maja tego roku, technologia po prostu nadrobiła zaległości“.